Özbekistan Taşkent’teki Charvak’taki dev projeye Türk şirketi Özgüven Mimarlık imzasını attı

Necla DALAN

Bu dev proje, yüksek mimar Uğur Özer Özgüven ve inşaat mühendisi Özgür Onur Özgüven tarafından 2004 yılında kurulan şirketin ilk projesi değil. Yatırım, proje, anahtar teslimi inşaat ve uygulama hizmetleri sunan Özgüven Mimarlık, Taşkent’teki bir başka dev proje olan ve Orta Asya’nın en yüksek binası olarak nitelendirilen Nest One’ın da yatırımcılarından…

2017 YILINDAN BU YANA ÖZBEKİSTAN’DA

İstanbul Finans Merkezi, Tema İstanbul, Ankara Otonomi Master Planı, Merkez Kayaşehir ve Bahçetepe Konut Projeleri gibi büyük ölçekli projelerde imzası olan Uğur Özer Özgüven ile Özbekistan’daki işlerini konuştuk.

Özgüven, “2017 yılından bu yana Özbekistan’da iş yapıyoruz. Sanayi yapıları, açık alanlar, parklar, turizm ve ticari yatırımlarda varız. Bugüne kadar on binlerce konut teslim ettik” dedi.

Özbekistan’ın kültür, dil ve mutfak olarak Türkiye’ye benzediğini anlatan Özgüven, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk şirketlerin ve girişimcilerin başarılı olması için temel hazır. Biz ilk gittiğimizde her şeye ihtiyaç vardı. Tarım, tekstil, inşaat gibi her alanda fırsat vardı. Bu fırsatlar önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek.”

“ÖZBEKİSTAN İKİNCİ VATANIMIZ OLDU”

Bu arada Uğur Özer Özgüven, Özbekistan’ın ikinci vatanları olarak nitelendirdi. Özgüven, “Kendi vatanım Türkiye’den 3500 kilometre uzaktaki diğer vatanıma gidiyorum. Bir ay ben bir ay biraderim ordayız” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x